Blogbooster

Blog kulinarny i podróżniczy

Poradniki

Ile trwa lot na Seszele z Polski?

Ile trwa lot na Seszele z Polski?

Seszele to archipelag, który jest niekiedy nazywany prawdziwym rajska wyspą na Ziemi. Jego niezwykłe, tropikalne piękno przyciąga turystów z całego świata. Zanim jednak zdecydujesz się na podróż do tego egzotycznego miejsca, warto zastanowić się jak długo trwa lot na Seszele z Polski. Planując tę podróż, warto pamiętać o kilku istotnych faktach.

Sprawdź także:

Ile wynosi prędkość samolotu pasażerskiego?

Czas podróży na Seszele z Polski

Lot na Seszele z Polski, bezpośrednio trwa około 10 godzin. W praktyce jednak, zdarza się, że podróż może potrwać nawet do 20 godzin. Wszystko zależy od liczby i czasu trwania przesiadek. Wiele linii lotniczych oferuje loty z przesiadkami, najczęściej przez takie miasta jak: Dubaj, Doha, Abu Dhabi, Istanbul czy Frankfurt.

Jeśli liczysz na bezpośredni lot na Seszele, musisz wziąć pod uwagę, że takie połączenia są rzadkością i zazwyczaj kosztują znacznie więcej.

Różne trasy lotu z Polski na Seszele

Przewoźnicy oferują różne trasy lotu z Polski na Seszele. W tym aspekcie duże znaczenie ma miejsce przesiadki. Najczęściej są to loty obsługiwane przez linie lotnicze Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines czy Lufthansa.

Na przykład, rejsy lotnicze obsługiwane przez Turkish Airlines i Lufthansa najczęściej mają przesiadkę w Stambule lub we Frankfurcie. Loty tą trasą trwają około 15 godzin. Natomiast podróż z Emirates, z przesiadką w Dubaju, trwa zazwyczaj 16 godzin. Qatar Airways oferuje trasy z przesiadką w Doha, a czas ich trwania oscyluje w granicach 14 godzin.

Zawsze dobrze jest zapoznać się z kilkoma ofertami, zanim zdecydujemy się na ostateczny wybór, ponieważ różne trasy mają różne ceny i czas podróży.

Porady i informacje przydatne podczas lotu na Seszele

Podróż na drugi koniec świata to nie lada wyzwanie. Dlatego warto przygotować się do niej odpowiednio wcześniej.

  • Na początku warto przemyśleć, co i jak spakować. Pamiętaj, że na Seszelach panuje klimat równikowy typu monsunowego, dlatego nie zapomnij o strój kąpielowy, krem z filtrem oraz lekkości strojach.
  • Zawsze dobrze jest zaopatrzyć się w przydatne podczas lotu akcesoria: nauszniki, maskę na oczy, poduszkę pod szyję.
  • Jeżeli cierpisz na chorobę lokomocyjną, pamiętaj o odpowiednich lekach.
  • Staraj się w miarę możliwości poruszać podczas lotu, to zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepicy.

Podróż na Seszele to prawdziwa przygoda. Planując swoją podróż, warto dobrze zapoznać się z ofertami różnych przewoźników, aby znaleźć najbardziej korzystną opcję. Pamiętaj, że warto zarezerwować loty z odpowiednim wyprzedzeniem, aby skorzystać z najlepszych ofert.

Udostępnij

O autorze

Zespół miłośników jedzenia, podróży a następnie zadbanego domu i ogrodu. Dzielimy się naszymi przepisami, pomysłami na podróż i jedzenie. Jesteśmy pasjonatami ogrodnictwa oraz dbania o wystrój wnętrza i majsterkowania. Nasze treści na blogu wynikają z wieloletniego zamiłowania do każdej z dziedzin.